top of page
dick-and-jenn-gate_crop_square.png

Dick Brogden  

"Dick Brogden je misionářem vyslaným organizací Assemblies of God na Blízký a Střední východ. Společně s manželkou Jennifer touží přinášet evangelium arabskému světu a v těchto národech zakládat sbory. Posledních 19 let žili Brogdenovi ve třech afrických zemích, ve kterých sloužili muslimům. Dick s Jennifer mají dva syny jménem Luke a Zack, kteří se narodili a vyrůstali v Africe. V současnosti tito dva mladí muži vedou tým pro zakládání sborů, jehož náplní je připravovat vedoucí schopné zakládat sbory napříč celým arabsko-muslimským světem. 

Již od vysoké školy sní Dick o tom, že si ho Bůh použije pro obrácení jednoho milionu muslimů. Nicméně sám pokorně přiznává: „Pravděpodobně nikdy nepovedu velké davy ke spáse, ale mohu ovlivnit určité jedince, kteří ovlivní další a kteří tak budou urychlovat a umocňovat tuto misijní službu v muslimském světě. Rád bych toho byl svědkem. Chci žít život naplněný službou živému Bohu.“ 

Dick spolupracuje s několika nadnárodními misijními organizacemi. Věří v sílu duchovního učednictví, a proto klade důraz na růst plně soběstačných služeb. Dickovým dalším cílem a snem je vyškolit 33 týmů, které budou zakládat sbory v různých městech arabského světa. S nadějí očekává, že Bůh tento cíl naplní a že bude posláno dalších 400 týmů, které zde budou kázat evangelium každé nezasažené skupině lidí. „Poté bych umřel šťastný,“ dodává. 

V jednom z africkým národů mohli být z Boží milosti Dick s Jennifer svědky toho, jak se ovoce jejich služby sedmkrát rozhojnilo díky pečlivé výchově týmu vedoucích, kteří nyní vedou své domácí sbory. Tyto sbory se v současnosti starají o stovky věřících lidí a vychovávají již třetí generaci křesťanů. Díky principu duchovního učednictví a založení soběstačných služeb jsou věřící v této zemi vybaveni a uschopněni k tomu, aby pokračovali v šíření evangelia skrze svůj mezinárodní sbor, mezinárodní školu, ženské komunitní centrum, domorodou rozvojovou agenturu, stejně jako skrze několik anglických středisek a týmových tréninkových center."

bottom of page